Dziecko, któremu poświęcono więcej uwagi i opieki, wyrasta na osobę silniejszą, bardziej zrównoważoną i energiczną.

– Maria Montessori


W Villi Montessori jesteśmy głęboko przekonani, że każde dziecko powinno rozwijać się we własnym tempie w każdym aspekcie swojego życia. W idealnym przypadku Maluszek, trafiający do Nas w pierwszym dniu zajęć, potrafi samodzielnie korzystać z łazienki, i komunikować także swoje potrzeby fizjologiczne. Wiemy jednak, że dla niektórych dzieci jest to jeszcze zbyt duże wyzwanie. Dlatego, jeżeli Twoje dziecko należy do tych mniej zainteresowanych porzuceniem pieluszki, a pierwszy dzień przedszkola zbliża się wielkimi krokami – nie próbuj za wszelką cenę zmuszać go do tego. Kiedy już przyzwyczai się do codziennego rytmu zajęć i obecności rówieśników, z wielką ochotą pomożemy Ci także w tej kwestii, jeśli tylko dziecko przejawia oznaki gotowości do sprostania temu wyzwaniu.

Każde dziecko w Villi Montessori ma swój koszyk, w którym może przechowywać dodatkowe ubrania, buciki i zapasy niezbędnych rzeczy (np. majtek, pieluszek, wilgotnych chusteczek). Majtki z pieluszką są o tyle lepsze od tradycyjnej pieluszki, że pozwalają dziecku na odrobinę niezależności od opiekuna, może w każdej chwili spróbować skorzystać z łazienki bez niepotrzebnego ograniczenia.

Dodatkowe ubrania powinny obejmować pełen zestaw rzeczy na zmianę. Większość ubrań ma wszywki na imię i nazwisko dziecka – polecamy wykorzystanie ich i oznaczenie ubrań swojego dziecka.

W ciągu całego dnia zajęć nie mniej ważne są stopy Twojego dziecka, dlatego dobrze by było, gdyby obuwie Twojego dziecka było lekkie i przewiewne, najlepiej zapinane na rzep, aby umożliwić młodszemu dziecku samodzielne ich zakładanie i zdejmowanie.

Jeśli Twoje dziecko chce leżakować, będzie potrzebować 2 poszewki: na kocyk i poduszkę, oraz prześcieradło.

Z przyborów higienicznych należy uwzględnić także szczoteczkę i pastę do zębów wraz z kubeczkiem, ręcznik do rąk oraz grzebień/szczotkę do włosów.

Podczas posiłków dzieci używają materiałowych chustek.

Wszystkie rzeczy dziecka muszą być opisane (markerem niezmywalnym, wyhaftowane) najlepiej imieniem i/lub nazwiskiem.

Go top