To prawda, że nie można stworzyć geniusza. Możemy tylko nauczać tak, aby dać dziecku szansę na spełnienie swoich potencjalnych możliwości.

– Maria Montessori


 

Drodzy Rodzice!

W tym roku z dumą obchodzimy pięciolecie Villi Montessori – jedynego w swoim rodzaju miejsca, w którym metoda Marii Montessori osadzona jest w środowisku międzynarodowym i integracyjnym. Na kolejnych podstronach znajdziecie bogactwo informacji na temat tego, co czyni naszą placówkę naprawdę wyjątkowym miejscem dla Waszych dzieci i rodzin.

Szacunek to najważniejszy element metody; można go zobaczyć i poczuć w codziennych relacjach. To z szacunku do dziecka wypływa brak nagród i kar, wspieranie jego wewnętrznej motywacji oraz zrozumienie jego potrzeb. To na szacunku opieramy prawo dziecka do wolności – przede wszystkim do wolności wyboru: w ten sposób dzieci stają się odpowiedzialne za siebie, swoje otoczenie i swoje czyny.

Środowisko montessori obfituje w możliwości edukacyjne, stawiając dzieciom wyzwania, których nieustannie szukają. Nie ogranicza ich, lecz daje pole do próbowania, eksperymentowania, podejmowania inicjatyw. Tutaj dzieci wykonują ważną dla nich pracę, dopracowując ją do perfekcji w swoim tempie. Tutaj czują się spokojne i bezpieczne.

W Villi Montessori dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać najwyższy poziom zaangażowania i zasłużyć sobie na zaufanie dzieci i rodziców, o czym mogą się Państwo przekonać, osobiście odwiedzając Naszą placówkę w samym sercu Poznania, do czego gorąco zachęcam!

Serdecznie zapraszam,

Sylwia Camarda,Dyrektor

Villa Montessori

Go top